Астрономічная камера Svbony sv205c - астрофото і відео через телескоп

Астрономічна камера Svbony sv205c тепер продається з новим сенсором Sony IMX415. Встановивши камеру в телескоп замість окуляра, можна транслювати зображення на екран смартфона (перевіряв з андроідом), планшета чи ноутбука. Робити запис фото чи выдео у 4К.

 

Кольоровий Місяць. Зймока через телескоп

 

Демонструю приклади зйомки і ділюся досвідом у відео:



При перегляді не забудьте розгорнути відео на весь екран і увімкнути максимальну якість зображення в плеєрі Ютуба.

Купити камеру з новим сенсором ви можете в офіційному магазині на Алі.

Продавець запевняє, що нові камери будуть продавати вже з сенсором imx415.

Рекомендую камеру в першу чергу тим, хто вже має телескоп, але має сумніви, чи купляти дорогу астро камеру, чи вистачіть у вас часу і витримки на астрофотографію.
Також камера ідеально підходить для вечорів тротуарної астрономії, бо з неї можна виводити зображення на екран планшета чи ноутбука.
Підійде камера і для астро гуртків, чи зйомок через мікроскоп, який дозволяє встановлення камери.

Також за допомогою цієї камери можна робиди зйомки Сонця, сонячних плям. Але, увага! Для цього опотрібен спеціальний темний фільтр. Спеціальній! Який встановлюється перед об’єктивом телескопа. Будьте обережні, спрямовувати телескоп на Сонце – небезпечно.
Враховуючи те, що в мене зараз немає такого фільтру я не зможу Вам показати зйомки Сонця.

Характеристики камери:

Camera: Svbony SV205C

Sensor Model   SONY IMX415
Sensor 1/2.8; CMOS Color

Pixel Size: 1.45um x1.45um

Resolution Max (3264*2160 YUV 15FPS/S), 30FPS(1920*1080)

MJPG/YUV Format to Choose
Exposure Time: 15ms~1000ms
USB 3.0 & Plug and Play
1.25” Adapter Barrel
IR-650 Cut

Shutter - Electronic Rolling Shutter

ADC 10 bit

Works with Telescope/ Spotting scope/ Microscope

Support OS: Windows, Linux, Mac, Android
С
onnect device - Android smartphone, PC
Interface Type: Standard UVC protocol

Power Consumption: 230mA@5V

Material   Metal
Dark Light Compensation


 

 

Планета Сатурн - цікаві факти астрономії. Спостерігаємо космос через телескоп

 Кожна планета Сонячної системи має певний нахил своєї осі обертання. Наприклад, у Землі кут нахилу становить 23 градуси. У кожної планети цей кут відрізняється. У Урана цей кут становить майже 98 градусів, планета практично "лежить на боці".

У Сатурна нахил осі 26 градусів. Зараз, восени 2023 р., цю планету можна побачити на вечірньому небі над півднем, у сузір'ї Водолія. Неозброєним оком в небі помітна помаранчева яскрава крапка.
 
З огляду на наявність масштабних кілець навколо планети та нахил її осі, дуже цікаво спостерігати за Сатурном у телескоп у різні роки.
Сатурн обертається довкола Сонця за 29,5 років.
 Через кілька років кільця Сатурна в черговий раз стануть до нас боком, а оскільки вони дуже тонкі, то в аматорські телескопи вони будуть виглядати як тонка лінія, що розділяє планету навпіл.

Спостереження в телескоп у місті Харків та на його околицях. Романтична зустріч під зоряним небом. Астрономічний гід

Спостереження в телескоп у місті Харків або на околицях, де небо темне та сяє Чумацький Шлях. Відкриваємо для себе дивовижний космос! Зоряне небо, планети та Місяць через великий астрономічний телескоп. Місце зустрічі узгодимо заздалегідь. Спостерігаємо доступні на даний момент об'єкти зоряного неба на свіжому повітрі. За допомогою лазерної указки (промінь в небо) познайомлю з цікавими сузір'ями.
Астрономічний гід познайомить вас з сучасними програмами для смартфонів та ПК, що дозволять легко вивчати небесні світила та сузір'я.

   

Харків спостереження в телескоп

Подія розрахована на двох. Більша кількість учасників обговорюється додатково. Зверніть увагу, що спостереження в телескоп можливі за умови безхмарного неба. Якщо у назначений вечір погодні умови не дозволяють провести спостереження, вони переносяться на дату, яка узгоджується. В ціну послуги входить трансфер на авто. Тобто я Вас можу зустріти біля дома і привезти до дому після спостережень (по місту Харків).

Дивіться детальніше і замовляйте за посиланням.

Для обговорювання деталей:
  - https://www.instagram.com/skyvlad_kazhanov/
- https://www.facebook.com/vladmir.kazhan

Спостереження через телескоп у Харкові  

Спостереження через телескоп - Місяця, планет, зірок і зоряних скупчень, об'єктів далекого космосу - зоряні скупчення, галактики, туманності... 


Спостереження через телескоп у Харкові

Гарная ідея для незвичного романтичного побачення, приємного сюрприза для близької та коханої людини. Цікава та пізнавальна лекція про космос та науку астрономію для дітей (бажано 12+). Ви можете подарувати сертифікат на спостереження своїм друзям чи близьким, наприклад, як подарунок.

Я працюю в сфері популяризації астрономії більше 15 років. Намагаюся знайти індивідуальний підхід у роботі і лекціяї.

До зустрічі під зоряним небом!

Зорепад Персеїди - метеорний потік у серпні. Спостереження і астрофото знімки

 Персеїди, "Серпневий зорепад". Звіт про спостереження і зйомку в 2023 році. "Зорепад" за моїми спостереженнями був в моїй місцевості більш яскравий в ніч з 13 на 14 серпня (спостерігали ~ 22:00 - 00:00). Тоді як в ніч з 11 на 12 серпня (22:00 - 00:00) метеорів бачили багато, але рази в два три менше ніж наступної ночі.
Знімав смартфоном і фотокамерою з різними об'єктивами.
Падаюча зоря яку "спыймав за хвіст" камерою смартфону:

Метеор в народі називають падаючою зорею

Чумацький Шлях або Молочний Шлях - світла смуга в небі, це наша галактика

Чумацький Шлях або Молочний Шлях — спіральна галактика, у якій розташована наша Сонячна система. В небі виглядає як дифузна світла смуга. Побачити нині можна не завжди і не всюди. Над густозаселеними територіями, де сильне світлове забруднення природи, небо має світлий фон вночі і Чумацький Шлях ми найчастіше не бачимо. Побачити його можна вдалині від міст і селищ. Крім того, не у всі пори роки однаково яскраво видно Чумацький шлях. У різні пори року наша планета Земля розташована з різних боків від Сонця. В різні пори року ми можемо побачити різні частини навколишнього космічного простору і його об'єктів. Ця зміна в небі для нас звісно стається не моментально, а поступово.

Кіно майбутнього – сферичні кінотеатри. Повнокупальний контент для fulldome планетаріїв

За сферичними кінотеатрами майбутнє! У багатьох планетаріях світу вже встановили та використовують сучасні проекційні системи, які дозволяють проектувати зображення на весь купол залу. Ця технологія має назву Fulldome (також: повнокупальні програми, повнокупальні фільми). Це кіно майбутнього, так як подібний формат не лише вражає глядача, а й додає нових можливостей кінематографу.

Кино будущего - сферические кинотеатры. Полнокупольный контент для планетариев

За сферическими кинотеатрами будущее! Во многих планетариях мира уже установили и используют современные проекционные системы, которые позволяют проецировать изображение цифровых проекторов на весь купол зала. Эта технология имеет название Fulldome (также: полнокупольные программы, полнокупольные фильмы). Это кино будущего, т.к. подобный формат не только впечатляет зрителя, но и добавляет новые возможности кинематографу. 

 

Зал в планетарии города Харькова

Как необычно и романтично провести ночь с любимым человеком? Советы астронома

Тёплая летняя ночь. Вы вдвоём в дали от города, вокруг природа, а над вами звёзды. Никого кроме вас. Тихо играет музыка, свечи, стихи… Танцы в лунном свете, ласковые слова искренних чувств на рассвете... Звёздная ночь может подарить море прекрасных впечатлений и запоминающихся на всю жизнь моментов. Главное правильно подготовиться!

Таємниче життя... Незвичне та містичне завжди поруч!

Таємниче та надприродне завжди було поряд з нами. Продовжують лякають різноманітними страхами, пов'язаними з кінцем світу: передбачають самі різні зміни, здебільшого до гіршого: кінець папства, пришестя антихриста, кінець світу чи світла...

Що ж змінилося в нашому житті? Та тільки те, що казки, які раніше розповідали  в сільській корчмі, перетворилися нині на частину культури і за допомогою засобів масової інформації доступні всім. Дуже часто це означає, що надприродні явища стають мішенню для насмішок. Колонки в газетах "Що передбачають зірки", жарти щодо "маленьких зелених чоловічків" - звичайно, все це перетворює паранормальні явища на тему, якій мало хто з серйозних учених захоче займатися. Чи стануть вони як і раніше шарахати від таємничих явищ? Все більше за учених починають розуміти, що вони не мають права ігнорувати свідоцтва існування паранормальних феноменів, що примножуються.

Вірші про зорі і людей

Поезія, віршіБули часи, писав вірші...

Як біла хмара - тисячі зірок,
Над полем танець хороводять.
Піду вночі шукать ставок,
Вони мене назад приводять.

Дивилися на них батьки,
Легенди нам розповідали.
І дивувались їм діди,
І солов'ї пісні співали.

Орієнтиром був у морі
І чумаки по ньому йшли.
Ув'язнені шукали волі
І моряки по ньом пливли.

Як напливають небом хмари,
Себе не добре почуваю,
Бо я пастух зірок отари -
Звіздар. Душею відчуваю...

Володимир Кажанов. 16.02.05

Гало - коло навколо Сонця. Що це? Фото і опис атмосферного явища

 Гало - що це? Красиве оптичне явище в атмосфері Землі, яке також назвають сяйво або німб. Сьогодні, 3.05.2023, багато людей у різних містах побачили гало в небі над Україною! У минулі часи це явище сприймали за знамення.

Його можна побачити неозброєним оком, але треба бути обережним та берегти очі від яскравого світла Сонця. Більш зручно спостерігати у сонячних окулярах, але не тривалий час, закриваючи Сонце рукою, що б не нашкодити очам.
 Також під час тривалої зйомки на фото чи відеокамеру є ризик пошкодити техніку сонячною енергією!!! Рекомендую під час зйомки закривати Сонце рукою перед об'єктивом, чи якимось предметом. Можна вибрати ракурс, що б Сонце було закрито деревом чи будинком.

Гало зазвичай з'являється навколо Сонця та Місяця, іноді навколо інших джерел світла, таких як вуличні вогні. Існує безліч типів гало і викликані вони переважно крижаними кристалами в пір'ястих хмарах на висоті 5-10 км у верхніх шарах тропосфери. Вигляд гало залежить від форми та розташування кристалів. Відбите і заломлене крижаними кристалами світло нерідко розкладається в спектр, що робить гало схожим на веселку. Найбільш яскравими та повнокольоровими бувають паргелії та зенітна дуга.

 


 

Місяць - супутник Землі, розкриває нам свої темні таємниці! Нові зйомки

Камера нового космічного аппарата Korean Pathfinder Lunar Orbiter (також відомий як Danuri) дозволяє побачити на Місяці те, що раніше було неможливо - зазирнути в області рельєфу (западини), поблизу полюсів, які постійно залишаються в тіні.
Космічний аппарат Данурі нам допоможе шукати іній та лід на полюсах Місяця, відстежувати будь-які зміни, складати карти.
Ці дослідження будуть корисні для програми NASA "Артеміда", в рамках якої агентство планує доставити людей на Місяць в найближчі роки.
Ви можете подивитись перші знімки Данурі:


 Не забудьте розгорнути відео на весь екран і вибрати високу якість зображення в плеєрі Ютуб. Ютуб продовжує занижувати якість зображення в плеєрі для глядачів. Іноді на кожному відео треба в налаштуваннях плеєра вмикати "високе". что 1080р...
Є переклад у субтитрах.

Зворотний бік Місяця часто називають темною стороною Місяця, але це не правильно. Інша сторона Місяця, яку ми не бачимо з Землі, також висвітлюється Сонцем, коли Місяць розташовується між Сонцем і Землею (Молодик і близькі фази Місяця).

А Ви знали, що ми можемо побачити частину зворотного боку Місяця!?
Лібрація! Подивіться в інтернеті зйомки та опис явища, яке називається "лібрація Місяця".

Це відео мій комп’ютер обробляв і компілював 5 днів. Відео в 4K 50fps, виберіть максимальну якість зображення, яку підтримує ваш пристрій. Розгорніть відео на весь екран. Сподіваюся, вам сподобається якість!

 


 

Нічне гало навколо Місяці в небі над містом Харків (Україна)

Гало навколо Місяця - це світове явище природи буває регулярно, але ми його найчастіше не бачимо. Причина одна - вночі більшість спить. А навіть ті, хто не сплять, мало хто дивляться вночі в небо. І гало може спостерігатися не всю ніч.
Але тільки уявіть який шлях пройшло світло від Сонця до ваших наших очей (чи об'єктива камери)!
Фотони світла вирвались з над зорі по імені Сонце і подолавши відстань ~ 150 млн км від Сонця, світло зустрічає на своєму шляху поверхню Місця, відбивається від неє і ще 380 000 км мчить до Землі . Зустрів кристали льоду в атмосфері Землі, світло заломлюється на кристалах і змінює напрямок руху, перш ніж здивувати нас тут на Землі.

 


Охота на Скайфиш (skyfish)! Они же летающие небесные стержни или шнеки. Вы ещё верите, что это НЛО?

Скайфиш (skyfish), они же летающие небесные стержни или шнеки. Вы ещё верите, что это НЛО? Хотите я научу вас охотится за «летающими шнеками»? Давайте разберёмся раз и навсегда, что за летающие объекты могут быть видны в кадре видеокамеры…

Життя. Харків. Спогади. Минуле і надії на майбутнє

 Вирішив періодично переглядати фото і відео архіви минулих дисятиліть і, звісно, багато чим хотів би поділитись із друзями. Бо, по-перше, історія вже, багато що змінилося в Харкові, в Україні, в світі. А по друге, враховуючи те що рашисти продовжують атаки моєї рідної України, і в голові та серці бурлять постійно важкі почуття... Розумію, треба ще щось додавати для стабільності нормального психічно-емоційного стану. Перегляд фото відео архіву, на мене гарно впливає, як я відчуваю. Поділіться вашими переживаннями з подібного в комментарях. Мені здається, що коли я передивляюсь хроніку Харкова мирних часів, то я проєктую це на майбутнє, з надією сподіваючись, що ще поживемо! Відео з минулого нашого життя публікую на каналі в новому плейлесті "Харків колись"

А фото буду публікувати у альбомі на фейсбуці.